Фермер із села Коломийчиха Сватівського району Луганської області Іван Чуніхін  розпочав виготовлення брикетів із соломи. Як повідомили на Фейсбук-сторінці Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”, обладнання для такого виробництва підприємець отримав за грантом від Проєкту.

Аграрій вирощує соняшник, кукурудзу та інші технічні культури, тому сировину для виробництва брикетів має власну. За грантові кошти закупив прес-підбирач, брикетувальну машину та подрібнювач соломи. Для роботи на цьому обладнанні Іван Чуніхін найняв чотирьох людей. Цьогоріч заготував близько 100 тонн соломи.

— Після збирання врожаю на полі залишається солома, заїжджає трактор з прес-підбирачем, який формує із неї великі тюки. Їх ми привозимо у цех, подаємо на подрібнювач, а потім — до брикетувальної машини. Вона під тиском та високою температурою формує з соломи невеликі брикети, які вже готові для опалення житла або офісів. Жодних домішок ми не додаємо, це екологічно чистий продукт, — розповів керівник ФГ “Розівське” Іван Чуніхін.

За словами підприємця, солома має високу енергетичну цінність: 1,5 тонни солом’яних брикетів замінюють 1 тонну вугілля. При цьому тонна брикетів коштує 3 000 грн, а тонна вугілля — від 6 500 до 9 000 гривень.

Зараз Іван Чуніхін продає брикети жителям Коломийчиської громади, також веде перемовини про використання їх для опалення сільського клубу, бібліотеки, школи, дитячого садка.

Керівник напряму енергетики та інфраструктури Проєкту USAID Олександр Стеценко зазначив, що Луганська область на останньому місті в Україні за обсягами використання відновлювальних видів палива. За його словами, залишків сільського господарства у регіоні достатньо для опалення сільських районів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram