У 2020 році в Європі та Центральній Азії, як і в усьому світі, очікується майже рекордний обсяг виробництва пшениці та збільшення запасів продовольства.

Останніх і зараз достатньо, однак внаслідок вживання заходів щодо пом’якшення впливу пандемії COVID-19, виникли логістичні збої, що утрудняють розподіл продуктів харчування і ведення сільськогосподарського виробництва в ряді країн. Про це йдеться у новому бюлетені ФАО «Ситуація на продовольчому ринку Європи та Центральної Азії і політика реагування на пандемію COVID-19».

Згідно з даними ФАО, в умовах пандемії COVID-19 у таких країнах як Казахстан, Російська Федерація, Україна та ін., створено сприятливі умови для виробництва агропродовольчої продукції, зокрема пшениці.

Ціни на агропродовольчі продукти залишалися в цілому стабільними для споживачів в таких країнах регіону, як Киргизстан і Російська Федерація. Однак в деяких країнах ціни виросли. У Таджикистані в порівнянні з аналогічним періодом минулого року ціни на свіжу цибулю зросли більш ніж на 135%, на картоплю майже на 100%. Ціни на крупи, м’ясо і молочні продукти зросли приблизно на 20%.

На міжнародному рівні ціни на пшеницю найважливіший товар у регіоні в цілому були стабільними в 2020 році. Проте жвава торгова діяльність і побоювання з приводу пандемії COVID-19 призвели в квітні до зростання цін на неї в країнах-експортерах: Казахстані, Російській Федерації та Україні.

Також у новому бюлетені ФАО рекомендує Урядам вжити невідкладних заходів у сфері політики: поліпшити охорону здоров’я і мобільність фермерів, операторів перевезення харчових продуктів і працівників харчової промисловості; забезпечити поставки сільськогосподарських ресурсів для майбутнього сезону вирощування сільськогосподарських культур і тваринництва через надання імпортерам доступу до “зелених коридорів”; оцінити можливості холодильних сховищ; звести до мінімуму втрати продовольства і відходи за допомогою програм соціального захисту. Крім того необхідно підтримувати фінансову стабільність підприємців за допомогою нових схем кредитних гарантій (для покриття операційних витрат) і сільськогосподарських субсидій.

 Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram