Продовольча та сільськогосподарська організація ООН прогнозує зниження глобального виробництва зернових в 2018 році до 2 587 млн. тонн, що буде найнижчим показником за останні три роки. Також це на 2,4% менше порівняно урожаєм минулого року.

Відповідно до прогнозу ФАО щодо урожаю і попиту на зернові, світове виробництво пшениці скоротиться на 14 млн тонн. Це буде найгірший урожай після 2013 року, який спровокувала суха спекотна погода в Європі.Натомість збільшено прогноз урожаю фуражного зерна завдяки поліпшенню прогнозів щодо виробництва кукурудзи в Китаї, Україні та Сполучених Штатах Америки, що більш ніж компенсує очікуване скорочення виробництва в Європейському Союзі і Росії. Зараз ФАО прогнозує, що обсяг виробництва фуражного зерна в 2018 році становитиме близько 1 354 млн. тонн, що приблизно на 2,6% нижче рівня 2017 року.

Водночас ФАО підвищила свій прогноз світового споживання зернових культур до 2 648 млн. тонн, головним чином за рахунок збільшення споживання кукурудзи для кормовиробництва і промислового використання і рясного врожаю рису.

Також експерти повідомили про скорочення запасів зернових очікується, що загальне співвідношення запасів до споживання знизиться до 27,3 відсотка, тобто до найнижчого за останні п’ять років значення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram