Ембарго на імпорт калійних і фосфатних добрив з 1 липня 2019 року призведе до їх дефіциту на українському ринку, вважає радник Всеукраїнської аграрної раді (ВАР) з питань взаємодії з органами державної влади Дмитро Кохан. Про це повідомляє Аgroportal.ua.

— Якби мова йшла виключно про азотні добрива, це означало б відновлення справедливості. Фактично Україна закрила б поставки з заводів російського олігарха Аркадія Ротенберга, який єдиний не потрапив під санкції. Однак закривається також імпорт калійних і фосфатних добрив, які в Україні не виробляються. Уряд таким кроком прирікає вітчизняне сільське господарство на дефіцит, — пояснив Кохан.

За його словами, Україна не зможе швидко налагодити поставки добрив з інших країн через логістичних проблем всередині країни. Дефіцит добрив може позначитися на врожаї наступного року.

— Якщо під цьогорічний врожай аграрії вже внесли добрива, то з добривами для наступного врожаю можуть виникнути проблеми. Ця постанова набирає чинності з 1 липня 2019 року. Якби її хоч опублікували вчасно, у аграріїв був би час підготуватися, а у компаній-експортерів — налагодити поставки з інших країн, — зазначив представник ВАР.


Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram