Ідея про те, що комахи-запилювачі можуть взяти на себе функції захисників рослин, сподобалася багатьом.

Дві компанії Bee Vectoring Technologies International Inc. (BAT) і Biobest Group NV планують підписати глобальну угоду про спільне використання технології, яка дозволить надати інноваційне рішення для захисту культур і збереження популяції комах-запилювачів. Про це пише Growingproduce.com.

Йдеться про так звані диспенсерні системи для керованих вуликів, завдяки чому комахи-запилювачі змогли б ефективно доставляти біопродукти для обробки рослин, в той же час забезпечуючи запилення цільової культури.Biobest розробив вулик для джмелів, оснащений технологією диспенсера, і зараз шукає партнерів для комерціалізації розробки. На думку Жана-Марк Вандоорна, генерального директора Biobest, подібний підхід до спільного використання комах-запилювачів і біопестицидів зможе глибоко трансформувати глобальну садівничу галузь за рахунок підвищення продуктивності і створення більшої стійкості.

— BAT і Biobest мають спільне бачення і дотримуються сталого розвитку сільського господарства, а тому вважають, що бджільництво є потужним механізмом для оптимізації доставки біопестицидів та інших натуральних продуктів, що поліпшують або захищають культури, — Ашиш Малік, генеральний директор BVT.


Завдяки векторизації руху комах-запилювачів, ця технологія зможе досягти максимально цільового застосування натуральних продуктів захисту рослин прямо на квітучий урожай. Така практика може призвести до помітної економії засобів захисту рослин при збільшенні продуктивності агрокультур.

Мета проекту полягає в тому, щоб виробники отримали високі врожаї, найкращий захист культур і природне вирішення проблеми пестицидних залишків, як цього вимагають споживачі у всьому світі.