Чергування посухи та опадів сприяють забур’яненню посівів кукурудзи, тому часто одного обприскування недостатньо.

Збільшення популярності вирощування кукурудзи в нашій країні багато в чому зумовлене ​​змінами клімату відбулося потепління і продовжився вегетаційний період. На жаль, є і негативні наслідки цих змін. Один з них кращі умови для росту бур’янів. Вчені відзначають посилення тиску з їхнього боку. Зокрема, підвищення температури особливо посилює розвиток теплолюбних бур’янів. З’являються також нові види.

Експерти рекомендують таку систему захисту кукурудзи, зважаючи на посушливу весну: після передпосівної обробки, позакореневе обприскування у фазі кукурудзи 3-4 листки. Другим пропонованим рішенням є позакоренева обробка у фазі 1-2 листків кукурудзи та інша, коли рослини досягнуть стадії 5-7 листків. Тобто йдеться про два послідовних обприскування.

Контроль бур’янів за певний час із застосуванням послідовності двох обробок має свої важливі причини:

  • тоді рослини кукурудзи виявляють найвищу толерантність до застосовуваних гербіцидів бур’янів (після 8-го листка більшість препаратів виявляють фітотоксичну дію на кукурудзу);
  • боротьба з дуже багатьма видами бур’янів є дуже ефективною завдяки їх ранній фазі розвитку;
  • використання двох обробок, навіть через відносно короткі проміжки часу, запобігає зараженню вторинними бур’янами;
  • гербіцидний ефект після застосування розділених доз зазвичай кращий, ніж після одноразового застосування гербіциду в повній дозі, або принаймні порівнянний (еквівалентний).

Рекомендується використовувати Adengo 315 SC та Maister Power 42.5 OD для реалізації двостратегічної стратегії боротьби з бур’янами кукурудзи. Такі послідовні обробки з використанням двох гербіцидів та розділених доз у кукурудзі проводяться за певними схемами з урахуванням погодних умов чи вологи ґрунту.

Підготувала Валентина Кравець
Матеріал на правах [Р]

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram