Живлення, коли грунт сухий, є неефективним. Тому як бути із застосуванням другої частини азоту в зернових культурах, коли верхній шар ґрунту навіть не дозволяє розчинитися гранулам добрив, не кажучи вже про необхідність переміщення іонів до кореневої зони?

На практиці передбачається, що в залежності від вмісту азоту в ґрунті і стану поля, друга доза застосовується в період від кінця кущення (стадія BBCH 27-29) низький вміст азоту/зріджені посіви або/і ті, які не змогли повністю регенерувати після зими, до другого вузла (стадія BBCH 32) багато азоту/висока густота.

NB: Слід пам’ятати, що інтенсивне поглинання азоту зерном починається зі стадії другого вузла. Тому дуже важливо, щоб постачання цього компонента в ґрунт на цей час було достатньо.

У той же час необхідно мати на увазі, що азот, який буде доступний рослинам, недостатньо просто внести, після його застосування повинні бути опади, які необхідні для його проникнення глибоко в грунт до кореневої системи.

Зараз для багатьох посівів настав час використовувати другу дозу азоту. Тим не менш, дефіцит опадів, призвів до посухи грунту.

Звідси виникає питання, чи проводити живлення в таких умовах або чекати дощу. Відповідь непроста, тому що, з одного боку, як вже говорилося на багатьох посівах, вже є нагальна потреба азоту, а з іншого, слід мати на увазі, що застосування азоту в сухий ґрунт є не тільки не ефективним, але й призводить до втрат.

Амонійна форма азоту більшою мірою перетворюється на аміак, який витікає в атмосферу. Для зменшення відходів газоподібного азоту необхідно використовувати добрива доти, доки ґрунт не буде ще досить вологим, щоб відносно легко розчинятися, що призводить до того, що азот у формі амонію буде зв’язаний у ґрунті.

У ситуації, коли ґрунт є достатньо сухим, існує проблема з розчиненням добрив (або вони взагалі не розчиняються), слід тимчасово відмовитися від удобрення посівів. У таких умовах краще їх проводити безпосередньо перед дощем. Тому що підживлення після дощу забезпечить тільки хороше розчинення добрив (що, звичайно, дуже важливо), тоді як його більш глибоке витіснення потребуватиме подальших опадів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram