У Кабміні відбулась урядова нарада щодо розвитку АПК, під час якої прем’єр-міністр наголосив, що у державному пріоритеті на сьогодні — підтримка тваринництва, передусім, створення нових комплексів та збільшення поголів’я, цільова підтримка фермерів, а також підтримка підприємств сільськогосподарського машинобудування з метою збереження та нарощування кількості робочих місць у цій сфері і забезпечення аграріїв якісною технікою українського виробництва.

— Найближчими тижнями маємо запустити в роботу програми підтримки — аби ми дійшли до кожного господарства в Україні і довели, як можна використовувати наявний ресурс, — наголосив Володимир Гройсман.

Читайте: Рік урізування, або які бюджетно-податкові новації отримали аграрії у 2018 році

У цьому році підтримка тваринництва буде у кількох напрямках: від безпосередньо бюджетної дотації на розвиток молодняка до запровадження ефективного кредитування створення нових тваринницьких комплексів з можливістю компенсації тіла кредиту і встановлення ефективної кредитної ставки. Механізм оформлення та регуляції має бути запущений вже до кінця січня.

— Головне, аби в кінці 2018 року у нас були фонди і поголів’я, максимально збільшені, і насичений (власною якісною продукцією) ринок, сказав прем’єр-міністр.

Нагадаємо, цього року у Держбюджеті закладено на держпідтримку тваринництва — 4 млрд грн, підтримку фермерства — на 1 млрд грн і стільки ж на програму компенсації вартості техніки українського виробництва.