Україна взяла на себе зобов’язання до 2030 року розробити стійку модель дорадчих служб для розвитку фермерства, впровадження міжнародних практик, що сприятиме економічному розвитку та попередженню наслідків зміни клімату.

— Наразі немає такої системи, яка б відповідала потребам малого і середнього агробізнесу. Важливо підтримувати малих та середніх агровиробників на місцевому, на обласному та на національному рівні, надаючи їм послуги з дорадництва. Крім цього потрібно працювати і з самими дорадниками, підвищуючи їхню кваліфікацію, —зазначив Сергій Шупік, заступник директора департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій, начальник відділу підтримки фермерства Міністерства аграрної політики та продовольства України.

— Існування моделі інформаційно-консультаційних послуг важлива для реформування сільського господарства і розвитку сільських територій, — зазначив Хушнід Саттаров, координатор програм ФАО в Україні. — Аграрії не завжди знають про останні досягнення в сфері тваринництва чи рослинництва, принципи ресурсозберігаючих технологій, через що виробляють менше продуктів з більшою собівартістю. Це можна було б змінити, якби у них був доступ до інформації та можливість підвищити кваліфікацію.

Саме тому ФАО впровадила новий проект для підтримки зусиль держави в створенні системного та злагодженого підходу надання сільськогосподарських дорадчих послуг в Україні. У зв’язку з цим, на круглий стіл було запрошено представників ФАО із Риму Невену Александрову-Стефанову, фахівця ФАО з питань сільськогосподарських дорадчих послуг та Ендрю Філдсена, есперта ФАО з питань сільськогосподарських дорадчих систем, разом з якими учасники заходу обговорили усі плюси та переваги попередніх та існуючих моделей надання сільськогосподарських дорадчих послуг. Це допоможе сформувати бачення, методологію та стратегію відновлення стійкої моделі дорадчих послуг в Україні.

 Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram