Україна посідає 20-е місце в світі за показниками обробітку органічних сільськогосподарських земель. Зокрема, сертифіковані органічні площі займають близько 1% в структурі сільськогосподарських угідь України, зазначається в річному звіті The World of Organic Agriculture-2018.

NB: Загалом органічним виробництвом займаються 178 країн, а площа органічних сільськогосподарських земель становить 57,8 млн га, з яких близько 400 тис. га розташовані в Україні. Тим не менше в Україні залишаються незадіяними для виробництва органічної продукції понад 7 млн га земель.

Все більшої популярності набуває в Україні органічне вирощування плодів, ягід та горіхів. Зараз багаторічні насадження в Україні займають 5 тис.  га, під зернятковими та кісточковими плодами знаходиться 2,5 тис. га, ягодами 630 га, полуницею 170 га, волоським горіхом — 290 га, фундуком 40 га, іншими горіхами 50 га.


Також Україна розвиває експорт органічної продукції садівництва. У 2017 році вітчизняні виробники експортували органічні плоди і ягоди, зокрема заморожену лохину і чорницю, свіжі яблука, бузину, березовий сік, ядра волоського горіха, обліпиху, заморожені ожину, шипшину, суницю, журавлину, глід, брусницю та малину, а також концентрат яблучного соку. Основними споживачами органічної продукції садівництва з України стали держави Європейського Союзу.

За даними міжнародних експертів, органічна продукція, особливо плодово-ягідна, користується найбільшим попитом в країнах ЄС, США і Канаді, тому найперспективнішим для України виглядає зосередження на вирощуванні органічних фруктів (яблук, ягід, горіхів та ін.), які є традиційними у нас і популярними у всьому світі.