Такі поради надають юристи компанії “Гончарук та партнери”. Як відомо, цього року Уряд розширив підтримку аграрного сектору і розвитку фермерства. Отримати державну підтримку мають можливість у формі дотацій фермери, кооперативи, агровиробники та селяни.

Так, передбачена компенсація: 30% вартості будівництва ферм; 80% вартості посадкового матеріалу для закладення молодих садів, виноградників та ягідників; 25% вартості української сільгосптехніки і обладнання; 30% вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна і ця програма у 2019 році запроваджується вперше.

 

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»  передбачені видатки за програмами підтримки розвитку АПК 5 909,0 млн грн, в тому числі: «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» 127,2 млн грн; «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» 800,0 млн грн; «Державна підтримка розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» 400,0 млн грн; «Надання кредитів фермерським господарствам» 200,0 млн грн; «Державна підтримка галузі тваринництва» 3 500,0 млн грн; «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» 881,8 млн гривень.

Обов’язкові вимоги для фермерських господарств:

  • зареєстровані права на власність та/або користування земельною ділянкою;
  • ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин.

Також буде надаватися бюджетна субсидія новоствореним фермерським господарствам у перші три роки після його створення для провадження сільськогосподарської діяльності.

Передбачена часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами. Учасники програми суб’єкти господарювання АПК (юридичні особи та фізичні особи підприємці). Перевага надається позичальникам, у першу чергу тим, хто має чистий дохід за останній рік до 20 млн грн. У другу тим, хто зайнятий вирощуванням та розведенням тварин ВРХ, овець і кіз, кролів, свиней, свійської птиці (крім курей та одержання яєць свійської птиці). Важливо знати, що компенсація проводиться на конкурсній основі!

NB: Спеціальні пільгові режими оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, тобто дотації за рахунок повернення ПДВ є єдиною реальною державною підтримкою.

У юркомпанії Honcharuk and Partners зазначають, що важливою умовою отримання дотацій є строки та документи, які потрібно надати.

— Аналізуючи можливість отримання дотацій, фермери, агровиробники, кооперативи та селяни мають приділити особливу увагу спроможності отримати дотації, а також підтвердити цільове використання державних дотацій. І пам’ятати, що у разі встановлення контролюючими органами фактів надання недостовірної інформації чи нецільового використання бюджетних коштів, одержувач бюджетних коштів зобов’язаний повернути використані не за призначенням кошти у повному обсязі, — наголошують юристи.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram