Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосила переможниць конкурсу проєктів жіночого фермерства в рамках освітньо-грантової програми «TalentA-2022. Антикрихкість». Про це повідомиала пресслужба компанії.

Гранти отримали дев’ять учасниць на загальну суму майже 2,8 млн грн. Кошти використають на підтримку життєздатності власного бізнесу та соціальну допомогу громадам в подоланні наслідків війни у Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Черкаській, Одеській, Дніпропетровській, Львівській, Закарпатській та Харківській областях.

Детальніше про програму TalentA-2022 читайте: Corteva Agriscience сприятиме відновленню жіночого фермерства у воєнний час

У грантовому конкурсі TalentA-2022 взяли участь 28 фермерок. Вони отримали дипломи про закінчення навчального курсу та розробили проєкти з врахування консультацій менторів. Запропоновані ідеї розглядала та оцінювала експертна рада. Найвищі бали бали від експертів отримали:

Вікторія Вєрозубова, яка в Запорізькій області займається переробкою овочів, вирощуванням технічних зернових та нішевих культур, овочів, лаванди. Завдяки гранту учасниця реконструює приміщення для ферментації плодоовочевої продукції, збільшить своє виробництво і частину продукції передаватиме на потреби вразливих категорій населення громади.

— Завдяки грантовій підтримці ми розуміємо, що зараз ми знову можемо розвивати свою справу. Нас не зламає жодна війна, тому що ми воюємо за незалежність, за своє існування. Існування бізнесу — це існування країни та людей. У нас інший фронт. Будемо рухатись, розвиватись і показувати, що навіть такі складні умови — це не вирок, — Вікторія Вєрозубова.

Еріка Шапочка, яка в Закарпатській області вирощує сади. Завдяки гранту кооператив учасниці організує навчання садівництву для 30 внутрішньо-переміщених осіб. До до закінчення проєкту вони будуть працевлаштовані в господарствах кооперативу.

— Наш проєкт про те, чим ми займаємось. Хочемо допомогти людям, які втратили все і не мають прихистку. Хочемо всіх навчити садівництву, всіх підтримати і мріємо, щоб більше садів було в Україні. Дякуємо програмі TalentA за цю можливість, — Еріка Шапочка.

Маргарита Антохіна, яка на Дніпропетровщині працює в с/г підприємстві, що займається вирощуванням пшениці, ячменю, зернових, кукурудзи та соняшника. Завдяки гранту учасниця запустить переробку та фасування круп. Це дасть змогу зберегти врожай та прибуток, забезпечить жителів найближчих сіл якісними крупами.

— Я дуже вдячна всім організаторам TalentA за програму і грантову підтримку. Це дає сили та натхнення. Із завтрашнього дня візьмемось до реалізації, аби швидше втілити проєкт. Грант дасть можливість допомогти людям в найближчих селах, забезпечити їх місцевою продукцією і їм більше не треба буде їхати за цими товарами в Харків чи Дніпро, — Маргарита Антохіна.

Катерина Тарасенко, яка в Львівській області займається органічним фермерством, сироварінням, сільським та гастротуризмом. Завдяки гранту учасниця доукомплентує ферму, збільшить кількість свиней на відгодівлі, працевлаштує та навчить фермерству щонайменше 4 внутрішньо переміщених сімʼї.

— Цей проєкт для мене — це промінь світла в цей складний рік. Якби не TalentA, я б вже зійшла із дистанції. Кожна лекція, кожна зустріч надихає, дає сили, дає інформацію для роздумів і допомагає тримати себе в руках і щось робити для себе та людей. Вдячна кожному спікеру, кожній людині, залученій до реалізації проєкту і кожній учасниці, — Катерина Тарасенко.

Христина Закревська, яка в Івано-Франківській області займається сироварінням. Завдяки гранту учасниця збільшить потужність сироварні вдвічі й залучить до здачі молока 160 домогосподарств зі свого та сусідніх селищ, даючи їм дохід від його продажу.

— Для мене дуже цінна підтримка програми TalentA. Грант дасть можливість розвивати себе, допомогати іншим та нашій громаді. Наші люди зможуть заробляти і давати доходи іншим. Хочеться всім показати, що є такі класні програми і можливості від програми TalentA, — Христина Закревська.

Ксенія Костенко, яка на Київщині займається виробництвом органічних добрив. Завдяки гранту учасниця планує відновити бізнес з виробництва органічних добрив, який був знищений через окупацію, працевлаштувати щонайменше 5 людей та облаштувати тимчасове житло на базі підприємства для своїх працівників.

— Для мене дуже важливо, що Corteva повірила в те, що у моїй громаді, яка пережила окупацію, все буде стабільно й тут можна продовжувати вести бізнес. Тому для мене TalentA — це віра в жінок-фермерок, віра в життя та перемогу. Адже життя бізнесу — це життя людей, — Ксенія Костенко.

Анастасія Конюша, яка на Черкащині займається виробництвом меду. Завдяки гранту учасниця планує збільшити кількість вуликів та бджолосімей, а відтак — обсяги виробництва меду. Своїм досвідом та знаннями з бджолярства буде ділитись із переселенцями-початківцями та надаватиме їм вулики та бджоли для започаткування власної справи.

— Це для мене був особливий час, коли можна залишити всі справи і виділити час на себе, на навчання. Я дякую за знання та натхнення. Грант — це можливість відновитись, масштабуватися і продовжувати займатись своєю справою. Будемо розширювати своє пасічне господарство і популяризувати наш продукт в Україні, — Анастасія Конюша.

Вiра Попаз, яка в Одеській області займається вирощуванням органічних фруктів та овочів. Завдяки гранту учасниця відкриє пекарню, що вирішить головну проблему жителів її села — забезпечення свіжими хлібо-булочними виробами. Частину продукції буде спрямовувати безкоштовно в лікарні та пенсіонерам старше 80-ти років.

— Програма TalentA та компанія Corteva асоціюються у мене з ядром, із центром комфортності, порядності, ефективності, цінних знань та професіоналізму. Дуже вдячна за цю підтримку, яку програма надасть нашій громаді, — Віра Попаз.

Тетяна Чернікова, яка до війни вирощувала мікрозелень у Харківський області. Через війну вона переїхала на Полтавщину й почала випускати плодоовочеву консервацію та готові страви, запаковані у інноваційні реторт-пакети. Завдяки такому формату продукції люди, які перебувають у бомбосховищах, без електроенергії чи газу можуть спожити разову порцію їжі. Завдяки гранту учасниця збільшить обсяг виробництва, вийде на гуртовий ринок, а частину продукції буде передавати у ті регіони, де є у них велика потреба.

— Ця грантова підтримка дуже цінна. Ми переїхали з Харкова до невеликої громади у Полтавській області й відкрили нову справу. Своєю діяльністю ми мотивуємо людей, що зараз можна починати щось, пробувати щось нове. Ми дуже віримо в свій продукт і знаємо, що щодня працюємо на перемогу, а після перемоги працюватимемо на відновлення країни. Разом обов’язково переможемо, — Тетяна Чернікова.

Керівник бізнесу Corteva Agriscience у Східній Європі Сергій Харін назвав українських фермерок героїнями. Він відзанчив, що в абсолютно невизначених умовах вони не просто продовжують займатися своєю роботою, а знаходять час на навчання, сили на розвиток бізнесу та завзяття планувати в шалено мінливі часи.

Нагадаємо, що Corteva категорично залишила російський ринок і голосно засудила війну, висловлюючи солідарність з народом України. Компанія спрямувала фінансову підтримку низці ініціатив для допомоги постраждалим українцям та відновленню фермерства, зокрема, через освітньо-грантову програму TalentA.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram