Держава виплатила 147 млн грн компенсації за працевлаштування ВПО

Держава вже виплатила 147 млн грн компенсації підприємцям, які взяли на роботу внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки Юлія Свириденко.

Коспенсацію отрримали понад 8 тисяч підприємців, які працевлаштували 13 200 ВПО. Програма компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, запроваджена Урядом в квітні 2022 року. Вона передбачає надання підприємцям виплат впродовж 2 місяців в розмірі 6500 грн за кожного працевлаштованого з числа ВПО.

За умовами програми, компенсація надається роботодавцю, який взяв на роботу ВПО із заробітною платою не меншою за мінімальну (6500 грн), перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подав податкову звітність за 4 квартал 2021 року, або весь 2021 рік.

Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою, зареєструвати дані про неї на Порталі Дія та подати заявку на отримання компенсації разом із документами, що підтверджують виплату зарплати та відрахування.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram