Депутати підтримали зміни щодо поводження з пестицидами та агрохімікатами

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону №4558, який врегульовує використання пестицидів та агрохімікатів. Про це повідомили пресслужба Мінагрополітики.

Законопроєкт має удосконалити правове регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами та наблизити законодавство України до законодавства Європейського Союзу у санітарних та фітосанітарних сферах.

Законопроєкт передбачає приведення підстав для заборони застосування пестицидів і агрохімікатів у відповідність до вимог Угоди СОТ про застосування санітарних і фітосанітарних заходів. Також норми документу передбачають підвищення ефективності та прозорості процедури державного випробовування пестицидів і агрохімікатів та розширюють можливості державних органів у питанні боротьби із фальсифікованими пестицидами і агрохімікатами.

У пункті про пакування і маркування пестицидів і агрохімікатів законопроєкт пропонує запровадження вимог, які мінімізують ймовірність помилкового прийняття препаратів за харчовий продукт, напій, лікарський засіб або корм.

Ще одна норма документу передбачаєт посилення боротьби з фальсифікатом, зокрема, шляхом включення поняття фасування у ліцензію щодо виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, до яких належить і виробництво пестицидів.

NB: Досить часто підпільні виробники пестицидів не ліцензують свої виробничі майданчики, оскільки офіційно вони займаються «фасуванням продукції». Фактично, ця діяльність відбувається без жодного державного контролю чи регулювання.

Законопроєкт також пропонує:

  • запровадити право державних інспекторів вилучати фальсифіковані пестициди і агрохімікати;
  • заборонити фізичним особам ввозити на територію України пестициди і агрохімікати для власних потреб;
  • запровадити безоплатний відкрити електронний Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram