Де навчатися на агронома? Більше про Вінницький національний аграрний університет

Аграрна сфера — одна з найперспективніших в Україні, і для її розвитку у нас чимало переваг: сприятливі погодні умови, чорноземи, спеціалізація на агропромисловості на рівні держави. Важливість української агросфери підтвердила також сьогоднішня війна. Відсутність експорту українського зерна, як показало, може спричинити у світі навіть голод.

Молодь же тільки починає усвідомлювати важливість професії агронома і позбуватися певних стереотипів, що це спеціальність минулого.

— Навпаки, агроном — це спеціальність майбутнього, нове IT, — каже Світлана Підлісна.

Дівчина студентка Вінницького національного аграрного університету, який входить у десятку кращих аграрних закладів вищої освіти згідно з консолідованим рейтингом ВНЗ України за 2021 рік.

— Сильними сторонами нашого вишу є можливість стажування за кордоном , а також у межах України, великий спектр спеціальностей, не можна забувати також про можливість реалізовувати себе у творчій діяльності. А загалом важко перелічити усі сильні сторони ВНАУ, їх дуже багато, — ділиться дівчина.

Восени університет святкуватиме 40 років роботи, і за цей час ВНАУ випустив вже 55 тисяч спеціалістів. Загалом Вінницький аграрний — це кілька десятків гектарів території, яка включає і п’ять коледжів при виші, і науково-дослідне господарство, і ботанічний сад на більш ніж 70 гектарів.

NB: Університет готує молодь за 24 спеціальностями, найзатребуванішими серед яких є спеціальності факультетів агрономії та лісівництва, інженерно-технологічного, технології виробництва і переробки продукції тваринництва та ветеринарії.

— Університет дуже здивував. Попри вузьке спрямування, у виші багато прикладних спеціальностей. Також багато місця для практики — поля, лабораторії, зимовий сад. ВНАУ має потужну міжнародну співпрацю — 60 зарубіжних партнерів. А також взаємодіє з українськими аграрними компаніями, — ділиться враженнями телеведучий Олександр Педан.

Валерія та Олександр Педан

Зі зйомками свого освітнього тревел-проекту “УніверCheck” Олександр Педан завітав у виш ще до війни, у грудні 2021 року. Але випуск вийшов тільки зараз. Олександр разом зі своєю 17-річною донькою побували не лише в університеті, а й провели ревізію гуртожитком і прогулялися містом. 

Познайомитися з ВНАУ ближче і дізнатися враження від вишу у зіркового сімейства можна за посиланням.

Загалом Олександр Педан із донькою зауважили, що перевагою Вінницького аграрного є його практична сторона, а недоліком — недостатньо комфортні умови в гуртожитках.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram