CLAAS представив першу жниварку для кукурудзи з вбудованим подрібнювачем стерні

CORIO STUBLE CRACKER
Компанія CLAAS представила першу жниварку для кукурудзи з вбудованим подрібнювачем стерні. Новий компактний CORIO STUBLE CRACKER робить ефективнішою та результативнішою боротьбу з кукурудзяним метеликом під час збирання кукурудзи і сприяє швидшому розкладанню стерні. Про це повідомили у пресофісі CLAAS.

Боротьба з кукурудзяним метеликом вимагає чималої кількості механічних операцій в полі. Після збору врожаю кукурудзи часто необхідні подальші операції з видалення, подрібнення і перемішування залишків стерні, зокрема, і для запобігання перезимівлі личинок кукурудзяного метелика.

Завдяки CORIO STUBLE CRACKER компанія CLAAS вперше інтегрує компактний подрібнювач стерні в жниварку для збирання кукурудзи. Завдяки цьому зменшується споживання палива, адже є змога зекономити на додатковій операції.

NB: Вбудований мульчер усуває потребу у подальших операціях з заробки стерні, що економить паливо та людські ресурси.

STUBBLE CRACKER працює з однією ротаційною тарілкою на ряд. Тарілка оснащена двома масивними шарнірно-закріпленими спеціально розробленими молотками зі зносостійким покриттям. Вони ефективно подрібнюють стерню нижче першого міжвузля. Зносостійке покриття молотків значно зменшує експлуатаційні затрати.

Два ротори прикріплені до рами триточковою підвіскою, що забезпечує чудове копіювання поверхні поля. Опорний башмак забезпечує постійну відстань між молотками та землею за будь-яких умов — це зменшує знос і забезпечу високу якість роботи. Ротори працюють зі швидкістю 1200 об/хв і попарно приводяться в рух через карданний вал. Храпова муфта ефективно захищає робочі органи від перевантаження та контакту зі сторонніми предметами, наприклад, камінням.

Завдяки моніторингу частоти обертання роторів, оператор отримує повідомлення про помилку в CEBIS, якщо існує ризик блокування. Крім того, секції подрібнювача автоматично піднімаються двома гідравлічними циліндрами, якщо існує ризик перевантаження або якщо вони контактують з громіздкими сторонніми предметами.
Також подрібнювачі піднімаються автоматично при русі заднім ходом і при підйомі жниварки на розвороті.

— Польові випробування досерійної 8-рядної CORIO 875 FC STUBBLE CRACKER показали, що споживання потужності зростає лише на 25 кВт на всю жниварку, або ж 3 кВт на ряд. Втрата палива при цьому збільшується приблизно на 2 л/га. Таким чином, CORIO STUBLE CRACKER працює ефективніше, ніж, наприклад, окремий трактор з мульчувачем, зокрема тому, що затрати на пересування трактора виключаються із загального розрахунку. Дослідження Університету прикладних наук Вайенштефана-Трісдорфа провдені 2021 року підтверджують ці вимірювання, — розповіли у CLAAS.

У компанії також додали, що практичні випробування продемонстрували 30% економію палива і 50% скорочення затрат праці порівняно з класичним підходом. Крім того, застосування CORIO STUBLE CRACKER знижує ризик зараження фузаріозом, оскільки стерня швидше та ефективніше перегниває після обробітку.

Під час переїздів подрібнювачі завдяки компактній конструкції лише незначною мірою обмежують видимість дороги, а загальна вага жниварки CORIO 875 FC оснащеної STUBLE CRACKER збільшується приблизно на 400 кг.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram