У США розглянули судову справу проти компанії Monsanto, яку придбав Bayer в цьому році за 63 мільярди доларів.

На компанію подав до суду шкільний садівник Дуейн Джонсон у 2016 році. Джонсон стверджує, що рак лімфатичної системи був викликаний Roundup і Ranger Pro, іншим гербіцидом Monsanto з гліфосатом. Суд проводили в прискореному режимі через тяжкість хвороби позивача. За рішенням суду, Monsanto засудили заплатити 289 мільйонів доларів хворому на рак.Таке рішення є першим з більш ніж 5 000 подібних судових процесів над компаніями, що виробляють гліфосат, включаючи бренд Roundup, по всій території Сполучених Штатів. У Monsanto заявили, що буде оскаржувати вердикт.

— Вирок присяжних суперечить вазі наукових даних, десятиліттям реального досвіду і висновків регулюючих органів по всьому світу, де підтверджується, що гліфосат безпечний і не викликає неходжкінських лімфом, — заявили у компанії Bayer.

Акції Bayer знизилися на 11% за ціною 83,04 євро о 09:15 в понеділок, що є найгіршим показником індексу Stoxx Europe 600.

Аналітики ринку переконані, що галас і судові справи, пов’язані з гліфосатом, можуть вплинути на майбутні доходи Bayer, так як генетично модифіковані культури, які стійкі до гліфосату, є одним з основних джерел доходів Monsanto у Північній та Південній Америці, де технологія широко застосовується.

Ця історія можу вплинути на всю історію застосування ЗЗР та ринку препаратів в цілому. Зокрема, вже у Великобританії екологічна Асоціація ґрунтів, яка виступає за більш стійкий підхід до британського сільського господарства, заявила, що це рішення є «драматичним ударом» для майбутнього використання гліфосату.

— Британським фермерам пора подумати про те, як вони впораються з веденням сільського господарства без гліфосату, як це роблять органічні виробники. Нам необхідно терміново змінити наші системи боротьби з бур’янами, щоб перестати покладатися на гербіциди. Було тривожно чути, що Monsanto знала про потенційно небезпечні наслідки, але в судовій справі також дійсно підкреслюється проблема використання хімічних пестицидів у всьому світі, оскільки мало відомо про довгострокові впливи на навколишнє середовище і здоров’я, — повідомила Емма Хокрідж, керівник відділу політики Асоціації ґрунтів.

Агрохімічний гігант Bayer, заявила, що її продукти не викликають рак і «буде продовжувати енергійно захищати цей продукт, який має 40-річну історію безпечного використання».

Перед цією подією у Німеччині, зокрема у Федеральній землі Гессен, зокрема, відмову від застосування гліфосату будуть прописувати обов’язковим пунктом у договорі оренди землі.

На початку серпня у Бразилії суд визначив, що нові продукти, що містять гліфосат, більше не будуть зареєстровані в країні, і очікується, що наявні схвалення будуть скасовані протягом наступних 30 днів.

Підготувала Валентина Кравець, за матеріалами іноземних ЗМІ

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram