Через заблоковані моря і Каховське водосховище зменшився промисловий вилов риби

риба карась fish
Редакція GrowHow.in.ua   2023-05-26
За 4 місяці цього року у водоймах України виловлено понад 777 тонн водних біоресурсів. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Такий показник свідчить про спад вилову, адже торік він становив майже 990 тонн. У міністерстві спад пов’язують із заблокованими морями та Каховським водосховищем.

У внутрішніх водоймах України промислові рибалки виловили майже 450 тонн карася сріблястого та понад 77 тонн оселедця чорноморського. Крім того, понад 239 тонн карася сріблястого — у дніпровських водосховищах.

У Дністрі та Дністровському лимані вилов карася сріблястого становив понад 203 тонн. Майже 74 тонн оселедця чорноморського виловлено у річці Дунай.

Цьогорічний промисловий вилов вперше відбувається на основі аукціонних торгів через торгову систему «Прозорро.Продажі». Завдяки цьому промислові рибалки вже сплатили 31,7 млн грн, що втричі більше ніж торік.

— Аукціони на промисел — це одна з вагомих складових глобальної реформи у рибному господарстві, якою ми предметно займаємося. Наразі нам вже вдалося відкрити можливість долучитися новим учасникам до рибного бізнесу, чим створили рівні умови економічної конкуренції та мінімізували корупційні ризики при розподілі водних біоресурсів між користувачами, — наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Нагадаємо, що зараз триває нерестова заборона на більшості водоймах України, промислове рибальство там не здійснюється. Після завершення етапу відтворення водних біоресурсів промисел відновиться на акваторіях внутрішніх водойм з урахуванням безпекової ситуації в країні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram