Через невиконання договору про постачання продукції компанією СП «Вітмарк-Україна» фермер з Одещини вирішив викорчувати персиковий сад. За словами директора агрофірми «Авангард» Василя Гончара, компанія раптово відмовилася приймати у нього продукцію, хоча в підписаному договорі були обумовлені чіткі обcяги. При цьому сам договір, як виявилось, може бути фіктивним, адже хоча зі свого боку фермер оформив всі документи, та контракту з боку заводу, який йому обіцяли надіслати, чоловік так і не отримав.

— Ми уклали контракт на 2018 р. з фірмою СП «Вітмарк-Україна», як говорять у народі завод «Jaffa» у Степанівці, з переробки персиків. Ціна питання: якщо ми 5 років тому здавали персики по 9 грн/кг, цього року уклали контракт по 7 грн/кг, —  розвів Василь Гончар для сюжету Альони Новічкової.


Згідно з контрактом фермер мав поставити на завод 500 т кісточкових, з яких встиг здати лише 200 т. Однак згодом йому повідомили при припинення прийому персиків, аргументувавши припинення співпраці закупівлею достатніх обсягів сировини. При цьому чоловік зазначає, що у сусідніх господарствах закупки продовжують.

Василь Гончар зазначає, що співпрацював з заводом шість років і увесь цей час подібних проблем не виникало. Зараз на заводі змінилося керівництво, яке навіть не виходить на зв’язок, а садівник з розпачу вирішив викорчувати сад, який би міг плодоносити ще десять років.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram