Через воєнні дії українські органічні виробники не мають доступу до щонайменше 30% полів

Через воєнні дії українські виробники органічної продукції не мають доступу до щонайменше 30% полів. Йдеться про близько 140 тис. га землі, яка була під органічним виробництвом. Про це під час міжнародної виставки органічних продуктів «БіоФах 2022» повідомив перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він також розповів, що впродовж останніх 5 років площа земель під органічним виробництвом в Україні збільшилася майже у 1,5 рази — з 289 тис. га у 2017 р. до 422 тис. га у 2021 р. Висоцький підкреслив, що Україна останні роки стабільно належала до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, є найбільшим експортером до ЄС органічних зернової та олійної продукції.

— До 2030 року Україна планувала збільшити експорт органічної продукції до $1 млрд, і ми активно рухатимемося до цього плану, удосконалюючи національне законодавство у сфері органічного виробництва, — зазначив Тарас Висоцький.

Додамо, що окрім органічних зернових та олійних до країн ЄС Україна також експортує органічну сою, мед, овочі та фрукти і продукти їх переробки. За правилами органічного виробництва у нас зараз працюють 528 операторів. У 2020 році наша країна посіла 4 місце у світі зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram