Європейська комісія випустила перший квартальний звіт від початку активної фази війни росії проти України. У ньому для ЄС прогнозують зменшення імпорту кукурудзи у наступному сезоні та збільшення експорту зерна. Про це повідомив NIEUWEOOGST.

Комісія прогнозує, що експорт пшениці з ЄС у наступному сезоні досягне 40 млн тонн (проти 33 млн тонн за попереднім прогнозом). Зміну прогнозу пояснили “відображенням світового попиту через зниження пропозиції з України”. Зазначили також, що вторгнення росії в Україну зупинило масовий експорт українських зернових, відтак рекордні ціни на пшеницю та олійні культури в Європі.

Прогнозують, що ЄС збільшить чистий експорт зерна на 11,5 млн тонн  до 41,4 млн тонн.

NB: Єврокомісари вважають, що за умов сприятливої весняно-літньої погоди загальне виробництво зерна може досягти 297,7 млн ​​тонн у 2022/23 рр. Очікуване виробництво м’якої пшениці сягне 131,3 млн тонн.

Єврокомісія також прогнозує різке падіння імпорту кукурудзи до ЄС у наступному сезоні до 9 млн тонн (раніше очікували 14 млн тонн), адже ЄС є нетто-імпортером кукурудзи для кормів для тварин, а Україна є одним із найбільших її постачальників.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram