Через війну в Україні польським виробникам спаржі бракує сезонних працівників для збору урожаю. Про це повідомив президент Польської асоціації виробників спаржі Маріан Якобше.

Сезон спаржі у Польщі розпочався у квітні і триватиме до кінця червня. Виробники розповіли, що на початку збирання урожаю, коли спаржі було не багато, працівників вистачало.

Тепер же починаються проблеми. Навеликі господарства, по 10-20 га, справляються самостійно, а на великих плантаціях працюють в основному сезонні робітники з-за кордону. У попередні роки це були переважно вихідці з України. Цього року їх не так багато, як зазвичай, бо чоловіки повернулися до своєї країни на війну. Найскладніше у цій ситуації фермерам, які вирощують спаржу на кількох десятках гектарів,  зазначив Маріан Якобше.

За його словами, проблеми браку працівників власники плантацій вирішують по-різному. Деякі, наприклад, не збирають білу спаржу, інші закривають старі плантації. Він додав, що цьогорічні проблеми з сезонними працівниками можуть вплинути на обсяг виробництва спаржі у найближчі роки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram