Імпорт ріпаку в ЄС впав до трирічного мінімуму. Як повідомили у Argus Media, це відбулося через скорочення поставок ріпаку з Канади, яка є однією з основних його експортерок до ЄС.

Виробництво ріпаку в Канаді цьогоріч сильно постраждало від літньої посухи, впавши до 12,6 млн т (роком раніше воно становило 19,5 млн т). Так, з початку сезону до ЄС імпортовано лише 92 627 т канадської каноли. Це суттєво менше у порівнянні з 1,35 млн т у липні-грудні 2020 року.

NB: Загалом з 1 липня по 12 грудня Євросоюз імпортував 2,08 млн т ріпаку. За даними Європейської Комісії, це найнижчий показник починаючи з 2018 року.

Лідирує в експорті ріпаку до ЄС Україна. У цьому сезоні наші експортери поставили вже 1,51 млн т ріпаку до країн ЄС. Однак цей показник нижчий від минулорічного, оскільки Україна збільшила експорт культури в інших напрямках, зокрема до Пакистану, Бангладешу та ОАЕ.

Третім за величиною постачальником ріпаку до ЄС є Австралія. Країна забезпечила 13,9% від загального обсягу надходжень у цьому сезону. Експерти очікують, що після нового року Австралія наростить експорту ріпаку до ЄС.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram