На Житомирщині через відсутність вологи на полях і аномально теплу зиму доведеться пересіяти 15% озимої пшениці. Таким прогнозом поділилась Ніна Добринська, заступниця директора Департаменту АПР Житомирської ОДА, передає ukrinform.ua.
— Підвищені температури негативно впливають на рослини, бо ті відновлюють свою вегетацію, витрачають енергію. Якщо не буде на посівах снігу, це може призвести до великих втрат рослин. Я думаю, що 15%, а, може, й більше треба буде пересівати. На багатьох ділянках пшениці вже з’явилася борошниста роса. Якщо є хвороби, то більшість керівників господарств стараються такі посіви пересівати, — повідомила Ніна Добринська. За її словами, в області озимою пшеницею засіяно понад 133 тис. га.

Науковець Житомирського національного агроекологічного університету Володимир Дубовий акцентує, що наразі відбувається сильне висушування самої пшениці, в якій практично немає вузла кущення. До того ж, тепла погода створює сприятливі умови для розвитку гризунів. При цьому, дефіцит вологи можуть компенсувати сніг або дощ. В іншому разі озиму пшеницю доведеться досівати ярою.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram