Для створення альтернативи американській кукурудзі як заміні втрачених поставок з України, китайська митниця уклала угоду про дозвіл імпорту кукурудзи з Бразилії. Про це повідомило міністерство торгівлі КНР.

На сьогодні майже весь імпорт кукурудзи в Китай надходить зі США та України. Війна в Україні зірвала постачання, тому імпортери та харчові компанії шукають альтернативних продавців. Диверсифікацію імпорту кукурудзи китайська влада назвала стратегічним рішенням.

NB: Схожі угоди з Бразилією Китай планує також укласти щодо імпорту соєвого протеїну та соєвого шроту. Переговори про це проведуть у червні.

Варто зазначити, що бразильський експорт кукурудзи до Китаю вимагає угоди про генетично модифіковане зерно. За словами виконавчого директора місцевої асоціації виробників кукурудзи Абрамільо Глаубера Сільвейри, китайці прагнуть підписати угоду про “еквівалентність біотехнологій” для трансгенної кукурудзи, щоб дозволити торгівлю з Бразилією.

Він зазначив, що це є ключовим, оскільки, за чутками, Китай уже здійснив попередні закупівлі бразильської кукурудзи для відвантаження у вересні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram