На листках озимого ріпаку з’явилася борошниста роса. Ознаки, що вказують на захворювання, видно на нижній і верхній листкових пластинах. На інтенсивність зараження, серед іншого, впливає удобрення.

Жовтуваті плями з темним нальотом свідчать про наявність пероноспорозу (Peronospora parasitica) в озимому ріпаку. Борошниста роса восени уражує і більш молоде, і старіше листя. Симптоми проявляються у вигляді сірувато-білого нальоту на нижній стороні листя. Якщо ступінь зараженості високий, перші листки ріпаку можуть загинути вже восени, тоді як старше уражене листя гине навесні.

На інтенсивність зараження, серед іншого, впливає внесення добрив. Що цікаво, якщо посіви забезпечені сіркою, симптомів захворювання стає менше. Науковці вже в 90-х роках і пізніше довели позитивний вплив підживлення сіркою на здоров’я рослин. Зокрема дослідження свідчать, що зменшення інфекції борошнистої роси, ймовірно, було наслідком збільшення вмісту глюкозинолатів у рослинах. Численні дослідження вказують на те, що їх кількість збільшується зі збільшенням доступної сірки. При цьому вплив на збудників грибів визначається не стільки загальним вмістом цих сполук, скільки їх складом.

Якщо борошниста роса трапляється восени, її слід також очікувати навесні. Тому потрібно звернути увагу на підживлення сіркою. Адже при високих дозах внесення азоту інтенсивність борошнистої роси (певною мірою) вища.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram