Більшість українських агропідприємств досі не отримали відшкодування експортного ПДВ за лютий — УКАБ

Наразі на виконанні Держказначейства перебуває ПДВ до відшкодування на суму близько 900 млн гривень. Українські аграрії очікують відшкодування ПДВ щонайменше за 5 місяців. Про це повідомила пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

В асоціації зазначили, що на сьогодні більшість агропідприємств досі не отримали відшкодування навіть за лютий 2022 року. Дехто все ще очікує на відшкодування і за січень.

— Наслідком невідшкодування ПДВ є відсутність значної частини обігових коштів, на які могли б розраховувати аграрії. Без повернення експортного ПДВ, аграрії не матимуть коштів для проведення збирання врожаю, виплати орендної плати власникам земельних паїв та посіву культур під урожай наступного року, — зазначили в УКАБ.

Фахівці додали, що аграрний сектор сьогодні і так працює на межі рентабельності через ряд проблем, спричинених повномасштабним вторгненням росії в Україну. Тому повне та вчасне відшкодування ПДВ є важливим для продовження безперебійного функціонування аграрного сектору.

— Варто зазначити, що ПДВ на імпорт та закупівлю ресурсів сплачується в повній мірі. У той час як зробити взаємозалік зі сформованим ПДВ кредитом неможливо. Фактично, держава створює бар’єри для інвестицій і створення нових робочих місць, адже з оплачених коштів формується ПДВ кредит, який мав би враховуватися при розрахунку ПДВ і відшкодуванні, — зауважили фахівці УКАБ.

Вони вважають, що якщо ситуація з відшкодуванням ПДВ експортерам найближчим часом не зміниться, то і без того складне становище аграріїв погіршиться. Це вплине не тільки на фінансові показники аграрних підприємств, але і на державний бюджет. УКАБ звернувся до уряду з проханням врегулювати ситуацію.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram