Більшість полів соняшнику в України обробляються всупереч правилам сівозміни. Таке використання сільгоспземель знижує якість ґрунтів та впливає на їх родючості.

Аналіз сільськогосподарської платформи EOS Crop Monitoring демонструє, що значний відсоток сільгоспземель в Україні обробляється всупереч принципам сівозміни. Особливо це стосується культур на кшталт соняшника, які сильно виснажують землю, пише dt.ua.Зазначається, що частіше правила сівозміни порушують у Луганській, Кіровоградській та Миколаївській областях. Станом на 2019 рік значна кількість посівних площ — до 165 тис. га в окремих областях — культивувалася з порушеннями норм сівозміни, призводячи до виснаження родючості земель.

Найбільш показовими є дані по соняшнику. В деяких районах майже 70% соняшникових полів засіваються два або більше разів поспіль. «Головними порушниками» сівозміни стали Луганська (майже 165 тис. га), Кіровоградська (близько 165,5 тис. га) та Миколаївська області (понад 151 тис. га). Це 33.4, 23.5 та 22.3% відповідно від загальної кількості соняшникових полів у цих областях. За даними Держстату, у 2019 році в Україні виростили більше 5.8 млн га цієї культури.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram