BASF виводить на ринок три стійкі до посухи і хвороб гібриди соняшнику

Компанія BASF виводить на ринок три нові гібриди соняшнику: ЕС АВЕРОН СУ, ЕС ЯСМІНІС КЛП та АКОРДІС КЛП. Про це повідомили у пресофісі BASF Agricultural Solutions Україна.

У компанії зазначили, що цим гібридам властиві високий потенціал урожайності, високий вміст олії, відмінна стійкість до хвороб і посухи. Головною ж перевагою назвали стійкість до несправжньої борошнистої роси завдяки наявності гена PL6 та PL8. Загалом у портфоліо українського департаменту вже 8 гібридів соняшнику.

— BASF — лідер з інновацій не тільки у хімічній промисловості, але й в сільському господарстві. Ми тісно співпрацюємо з досвідченими селекціонерами та провідними арготехнологами, аби запропонувати українським аграріям кращі рішення для стабільного урожаю, — зазначив керівник відділу насіння BASF Agricultural Solutions Олександр Яцик. — Ми віримо, що інноваційними досягненнями у селекції гібридів вдасться забезпечити зростання обсягу валового збору в господарстві та підвищити конкурентоспроможність української продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

ЕС АВЕРОН СУ — це перший гібрид в насіннєвому портфоліо BASF під технологію вирощування Експрес®. Вона комплексно забезпечує ефективність боротьби з однорічними та багаторічними дводольними бур’янами. Це хороший вибір для фермерів, яким потрібен добре збалансований гібрид із широким пакетом толерантності до хвороб та стійкості до вовчка A–G. Гібрид належить до середньостиглої групи та має високі адаптивні властивості до різних кліматичних та ґрунтових умов.

NB: Найбільше для вирощування цього гібриду підходять степова та центрально-східна лісостепова зони України. Польова практика у 2021 році показала, що середня врожайність там складає до 37-38 ц/га.

ЕС ЯСМІНІС КЛП та АКОРДІС КЛП є високопродуктивними гібридами соняшнику нового покоління під технологію вирощування Clearfield® Plus. Ця технологія поєднує досягнення генетики та засобів захисту сільськогосподарських культур. Гібрили стійкі до вовчка рас A–F та до найбільш агресивних рас несправжньої борошнистої роси.

Також цим різновидам соняшнику характерний високий вміст олії. Гібриди придатні до культивації в різних природно-кліматичних зонах України. ЕС ЯСМІНІС КЛП підійде для вирощування в суворо та помірно посушливих зонах, зокрема, в степі. Найбільш придатною зоною для вирощування АКОРДІС КЛП є помірно посушливі регіони — центральний, східний, північний степ і лісостеп.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram