Крани Азії є основними імпортерами української агропродукції. За січень-вересень 2021 року вони закупили українського продовольства на $9,16 млрд. Про це розповів старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ “Інститут аграрної економіки”, д.е.н. Богдан Духницький.

Таким чином частка Азії склала близько 50% від загального агарного експорту за 9 місяців року. Найбільше грошей за українське продовольство зі всіх азійських країн заплатив Китай $2,915 млрд. Друге місце посідає Індія $1,350 млрд.

Визначальними позиціями у товарній структурі українського агропродовольчого експорту є зернові та олійні культури, олія, залишки і відходи, а також м’ясопродукти. Їх сукупна частка становить понад 85%, розповів Богдан Духницький.

Окрім Азії, суттєва частка близько третини українського експорту припадає на країни ЄС. За 9 місяців 2021 року вони закупили українського продовольства на $5,417 млрд. Обсяги експорту до країн Африки склали $2,327 млрд 13 % від загального експорту аграрної продукції України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram