Редакція GrowHow.in.ua 2023-03-31
За результатами 2022 р. оборот зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією між Україною та країнами Азії становив $8,6 млрд. Це на 43% менше від максимального показника 2021 р. Про це GrowHow поінформував заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.
За його словами, в цілому торік український аграрний експорт знизився в абсолютних цифрах набагато помітніше, ніж імпорт. Позитивне для України сальдо торгівлі з країнами Азії скоротилось фактично вдвічі — до $6109 млн.
Головними покупцями агропродовольчої продукції з України в азійському регіоні торік стали Туреччина, Китай, Індія, Саудівська Аравія, Ізраїль та Ірак. Сумарно на ці країни припало 78% вартості експорту у цю частину світу. Експорт до всіх цих держав, за винятком Туреччини, зменшився.
NB: Основними постачальниками сільськогосподарської сировини та продовольства з Азії до України минулого року були Туреччина, Китай, Індонезія та Індія. Їхня спільна частка склала 4/5 у вартості наших закупівель у цьому регіоні.
За словами фахівця, Азія продовжує концентруватись на придбанні традиційних в експорті товарних груп української продукції — зерна ($3074 млн), олій та жирів ($2421 млн), олійних культур ($616 млн), залишків харчової промисловості ($455 млн), м’ясних продуктів ($385 млн).
Україна ж, при імпорті з азійських держав, акцентує на продуктах, що не виробляються або недостатньо виробляються в країні. Йдеться про різні фрукти (переважно цитрусові та виноград), пальмову олію, овочі, насіння соняшнику (як посівний матеріал), каву, чай і прянощі.
Читайте також: Минулого року Україна імпортувала напоїв майже на пів мільйона доларів
Микола Пугачов зазначив, що попри різке зменшення обсягів торгівлі продовольством між сторонами, типова структура експорту та імпорту для України все одно зберігається. Країни Азії, за умов використання всіх логістичних можливостей, залишаться серед найбільш пріоритетних регіональних ринків збуту української сільськогосподарської продукції також і у поточному році.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram