Аукціони на вагони-зерновози — це злочин проти агросектору — УКАБ

Вчора, на чергових торгах на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” для експорту зерна, ціни злетіли майже у 10 разів: з 2 167 грн/добу до максимальної вартості 20500 грн/добу. Про це повідомили в УКАБ.

Таким чином навіть при обороті за 10 днів вартість лише користування вагоном складе 3150 грн/т. Крім того, необхідно сплатити тариф за перевезення зерна залізницею, який нещодавно підняли на 70%, плату за завантаження та розвантаження вагонів, плату іноземним перевізникам, а також ряд інших додаткових платежів.

Це торги за квиток на виживання. Уявіть собі, якби на евакуацію людей з Харкова чи інших міст залізниця проводила торги за кожен квиток. Таку практику можна  прирівняти до злочину проти агросектору, прокоментував ситуацію генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

УКАБ закликає уряд негайно припинити практику таких аукціонів, зробити доступною інформацію про черговість опрацювання вантажних вагонів з агропродукцією на експорт. А також впровадити відповідальне планування перевезень вантажів та їх виконання та переглянути рішення про підняття тарифів на 70%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram