Астарта завершила сезон цукроваріння — виготовили понад 280 тис. тонн цукру

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-12
Астарта завершила сезон цукроваріння 2022. Всього цукрові заводи компанії, як і було заплановано, переробили близько 2 млн тонн цукрових буряків, виготовивши з них 282 тис. тонн цукру. Про це GrowHow повідомила пресслужба компанії.

Вихід цукру склав 14.26%. Це значення вище від середнього по Україні (за даними «Укрцукор» — 13.98%). Як зазначили у компанії, переробний сезон-2022 став кращим за обсягами переробленої сировини та виробленого цукру у порівнянні з двома попередніми роками. Водночас він був і найскладнішим за всю історію компанії.

— Впродовж сезону довелося працювати в режимі постійних загроз ракетних обстрілів, відключення електропостачання. Але ми змогли впоратися з викликами і відпрацювали сезон ритмічно та безаварійно, — розповів Євген Садовий, директор з переробки продуктів сільськогосподарського виробництва агропромхолдингу.

Він зазначив, що посівні площі під цукровими буряками, які розташовані переважно у центральних та західних областях України, не зазнали суттєвих втрат безпосередньо від військових дій. Однак українські виробники цукрових буряків зіткнулися з низкою інших викликів. Зокрема, зросли витрати на вирощування та ускладнилися збирання та вивезення врожаю через майже безперервні дощі у період збору.

NB: У 2022 році Астарта зібрала 1,8 млн тонн цукрових буряків. Врожайність — 56т/га. Як зазначили у компанії, традиційно 99% виробленого в Астарті цукру відповідає вищій категорії якості.

У холдингу також розповіли, що попри війну і тимчасову зупинку масштабних інвестиційних проєктів, Астарта все ж знайшла можливості для впровадження на цукрових заводах низки проєктів з енергозбереження. До прикладу, розробили схему автономного енергозабезпечення підприємств у випадку блекауту. Вона дає змогу забезпечити безперебійне і рівномірне відвантаження продукції впродовж всього року.

Додамо, що, за попередніми даними «Укрцукор», за підсумками роботи 21 цукрового заводу в Україні, частка Астарти на українському ринку виробництва цукру склала 25%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram