Антирейдерська комісія постановила повернути ФГ «Строгого О.Ф.» законному власнику

Заступник голови ВАР Денис Марчук та Олександр Строгий, власник ФГ. Фото: ВАР

Антирейдерська комісії Мін’юсту прийняла рішення про повернення корпоративних прав на ФГ «Строгого О.Ф.» законному власнику Олександру Строгому, про яке заступниця міністра юстиції Олена Сукманова повідомила під час сьогоднішньої прес-конференції в Києві, пише прес-служба ВАР.

— Сьогодні Мін’юст виніс правильне рішення на нашу користь. Але основна боротьба з рейдерами ще попереду… Щиро дякую тим, хто допомагав та підтримував нас, — повідомив законний власник господарства Олександр Строгий.


Для вирішення ситуації до справи активно долучились заступниця міністра юстиції Олена Сукманова, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його радник  Михайло Апостол, ГО «Бізнес-Варта», низка народних депутатів та ЗМІ. Тільки завдяки спільній роботі нам вдалось досягти цього результату.

Нагадаємо, 7 вересня на підставі підроблених документів про перехід права власності на корпоративні права до Державного реєстру був внесений запис про зміну власника та назви ФГ «Строгого О.Ф.» на ФГ «Слобожанські лани».

Керуючись даними змінами у реєстрі, наступного дня «нові власники» розпочали силове захоплення території та земель господарства. Так, близько 30 невідомих осіб спортивної статури у камуфляжній формі заїхали на територію елеватора, що належить ФГ «Строгого О.Ф.». Зрештою на території елеватора опинились близько 150 озброєних молодиків із балаклавами та бронежилетами. Вони закрили ворота, заблокувавши вхід та вихід, почали навантажувати свої автомобілі соняшником з елеватора та намагались вивезти його в невідомому напрямку.

11 вересня на елеваторі ФГ «Строгого О.Ф.» розпочалась стрілянина. Були поранені серед мирних жителів, жінок та правоохоронців. Також було поранено власника господарства Олександра Строгого.

В ніч на 12 вересня правоохоронці звільнили територію елеватору від бойовиків. Завдяки резонансу суд заарештував на два місяці без права внесення застави 22 особи, які брали участь у збройному захопленні елеватора. Зокрема, серед них був екс-командир роти «Східний корпус» Олег Ширяєв. За даними правоохоронців, у захопленні брали участь люди, які воювали в АТО в підрозділах ЗСУ, Нацполіціі і Нацгвардії.Тим часом, напередодні розгляду скарги Антирейдерською комісією, засідання якої було заплановане на 13 вересня, до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень були внесені чергові зміни «новим» власником фермерського господарства на цей раз став невідомий киянин Віктор Меленець. Тому законний власник господарства був вимушений подати до Комісії додаток із новою скаргою. Зрештою, вже 19 вересня відбувся довгоочікуваний розгляд справи по суті, на якому сторона Олександра Строгого представила Комісії свої аргументи та надала беззаперечні докази факту рейдерського захоплення господарства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram