Україна у 2019 році збільшить виробництво ріпаку в порівнянні з попереднім роком на 20,4% до 3,313 млн т завдяки розширенню посівних площ на 25%, повідомляють експерти Інституту агроекономіки.

Крім того, дані обстеження посівів свідчать, що наразі 1,2 млн га або 92% посівів озимого ріпаку перебувають в доброму або задовільному стані.

— Форвардні ціни на ріпак нового врожаю з початку весни стрімко падали слідом за світовими цінами на олійні. Додатково на ціни тисне збільшення прогнозу виробництва сої та невизначеність з подальшим експортом канадської каноли до Китаю через напружені відносини між країнами, — повідомляють аналітики GrainTrade.

Згідно з їхнім повідомленням, канола в Чикаго торгується лише по 330 $/т, що тисне на ціну ріпаку в ЄС та Україні. Великі перехідні залишки каноли та сприятливі для сівби погодні умови в Канаді збільшать обсяг пропозицій олійної у 2019 році.

Прогноз врожаю ріпаку в ЄС зменшено до 5-річного мінімуму 19,2 млн т внаслідок скорочення посівних площ. Проте це не вплинуло на котирування ріпаку на Euronext, оскільки обсяг світової пропозиції ще дуже великий.

Серпневі ф’ючерси на ріпак у п’ятницю впали на 1,5 €/т до 362,75 €/т або 406,84 $/т, а листопадові на 1,5 €/т до 366,5 €/т або 409,3 $/т.

В Україні форвардні ціни на ріпак за тиждень виросли на 5 $/т до 390-395 $/т для поставок в порт у липні на тлі зростання світових цін на сою та рослинні олії.

Очікується, що зменшення запасів соняшника в Україні призведе до збільшення обсягів внутрішньої переробки ріпаку, посилить конкуренцію між експортерами та переробниками й підтримає закупівельні ціни.

В сезоні 2018/19 врожай ріпаку в Україні склав майже 2,8 млн т, а експорт перевищив 2,44 млн т. В поточному сезоні буде експортовано 2,8 млн т ріпаку, а обсяг переробки збільшиться до 0,5 млн т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram