У той час як противники ГМО продовжують звинувачувати трансгенні культури у всіляких провини перед природою, творці генно-модифікованих рослин з Інституту біологічних досліджень Солка, США, готові спростувати це.

— Якщо ми зможемо оптимізувати природну здатність рослин вловлювати й накопичувати вуглець, ми отримаємо принципово нові культури, які не тільки мають потенціал для зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері, але також можуть сприяти збагаченню ґрунту і підвищення врожайності, — пише професор Джоан Чорро на сайті Інституту. — Глобальна зміна клімату є серйозною загрозою для всіх живих істот на планеті. Надмірна кількість атмосферного вуглецю підвищує температуру в усьому світі, викликаючи смертельні шторми, катастрофічні повені й постійні посухи. І не треба залишати настільки погану спадщину майбутнім поколінням. Ми повинні зайнятися виправленням проблеми вже зараз.

Ініціатива щодо використання рослин (HPI) Інституту Солка пропонує сміливе масштабується рішення, яке можна швидко впровадити.

Рослини природні вуглецеві чистильники, що видаляють CO2 з атмосфери й зберігають його у своїй біомасі. На жаль, це сховище вуглецю часто має тимчасовий характер. Коли урожай і інші рослини вмирають і розкладаються, велика частина вуглецю повертається в атмосферу, пояснюють науковці.

І тепер, щоб зберегти більше вуглецю в землі, науковці Солка розробляють нове покоління сільськогосподарських культур з міцним й глибоким корінням.

NB: Проєкт «Видалення CO2 в планетарних масштабах» (CRoPS) спрямований на розробку ідеальних рослин Salk, які скидають CO2 в землю й утримують його там.

Ключ до успіху суберин, тканина рослини, яка споживає вуглець і вже міститься в коренях.

Збільшуючи масу коренів, глибину і вміст суберину, дослідники Солка перетворять пшеницю, рис, кукурудзу та інші культури в машини, які накопичують вуглець. Крім того, більше вуглецю в ґрунті означає, що і фермери отримають вигоду від поліпшення здоров’я ґрунту.

Ця ініціатива недавно отримала великий грант від Фонду Землі Безоса, кошти підуть на наукові розробки: планується розвинути потрібні риси в рослинах коріння з більшою масою, глибиною і стійким до розкладання суберином у модельних рослинах, а потім перенести їх в продовольчі культури, такі як кукурудза, соя, рис, пшениця, бавовник і ріпак.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram