AMAZONE святкує 140-річний ювілей

Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Редакція GrowHow.in.ua   2023-05-15
1 травня минуло 140 років з моменту заснування компанії AMAZONE. У 1883 р. Генріх Драйєр у місті Гасте під Оснабрюком створив підприємство «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer». Це стало початком історії сімейного бізнесу, який досі займається виробництвом машин для сільського господарства. У пресслужбі “Амазоне-Україна” розповіли GrowHow про ключові історичні моменти компаній та вектори на майбутнє.

Генріх Драйєр почав свою діяльність з виробництва зерноочисної машини. Незадовго після цього, у нього з’явилась мрія зробити свою техніку популярною по всьому світу. І вже у 1906 році перші зерноочисні машини були продані у Чилі, у місто Вальпараїсо. Цей успіх став основою для розширення експортної діяльності сучасної групи Amazone.

Наступні покоління Генріха Драйєра здійснили значний внесок у розвиток виробництва і його історію успіху. Зокрема, у 60-х роках минулого століття особливу популярність отримали дводискові розподільники добрив ZA та сівалка D4, які стали справжніми бестселерами.

Щоб задовольнити стрімкий ріст попиту, було розширено виробничі потужності й створена перша філія в Худі під Ольденбургом. У 2009 році цей виробничий майданчик розширили та перетворили на Худе-Альтмоорхаузен, де виготовляється сучасна високопродуктивна посівна техніка.

Покроково розширюючи свої можливості, Amazone також зайнялася розробкою знарядь з приводом від валу відбору потужності для поєднання з сівалками, ставши першим виробником такого устаткування у сегменті ґрунтообробної техніки. Починаючи з 1998 року, машини для пасивного обробітку ґрунту, виготовляються на дочірньому підприємстві BBG у Лейпцигу.

— Впродовж своєї історії компанія Amazone зазнавала випробувань і труднощів. Однак, завдяки наполегливості поколінь Драйєрів, підприємство змогло зберегти стабільну траєкторію розвитку. Виробництво постійно зростало, а портфоліо продукції поповнювалося, — зазначили в “Амазоне-Україна”.

У 2016 р. завдяки придбанню підприємства Vogel & Noot, виробника плугів з Угорщини, Amazone значно розширила свою лінійку ґрунтообробних машин і виробничі потужності.

У 2018 р. розпочалося будівництво нового виробничого майданчика у Брамші. Сучасні монтажні цехи забезпечують достатньо місця для різноманітного виробництва широкого спектра машин і оптимізації загальної логістики по трьох заводах. Крім того, з 2019 р. компанія Schmotzer Hacktechnik у Бад Віндсхаймі стала частиною групи підприємств. Цей крок був важливим для розширення асортименту в галузі догляду за рослинами.

Сьогодні Amazone має ключові компетенції у виробництві техніки для активного та пасивного обробітку ґрунту, посівної техніки, сівалок точного висіву, розподільників добрив та обприскувачів. Крім цього, компанія спеціалізується на виробництві комунальних машин для догляду за озелененими площами та парками, а також техніки для зимових робіт, що виробляється на заводі у Форбасі, Франція.

NB: У 2022 фінансовому році група Amazone мала дев’ять виробничих майданчиків із понад 2 тис. співробітників. Торік експорт склав 80%.

Головний офіс та завод групи Amazone розташовані у Гасті, що входить до комуни Хасберген під Оснабрюком. Підприємство повністю належить родині Драйєрів. Після багаторічного керівництва компанією почесним професором, доктором Хайнцом Драйєром (†17 лютого 2023 р.) та його двоюрідним братом Клаусом Драйєром, керівництво перейшло до представників 4 покоління сім’ї — Крістіана Драйєра та доктора Юстуса Драйєра.

— Ми маємо намір продовжити фундаментальні успіхи та досягнення минулого, щоб сільське господарство в усьому світі орієнтувалося на наші інноваційні рішення у галузі інтелектуального рослинництва, — зазначили співвласники. — Ми висловлюємо велику вдячність нашим предкам, ми вдосконалюватимемо їхні досягнення і водночас шукатимемо відповіді на виклики майбутнього. Висловлюємо особливу подяку членам наших сімей, нашим клієнтам, співробітникам, партнерам зі збуту та імпортерам, постачальникам, а також усім людям, які своєю особистою участю та активною діяльністю сприяли успіху нашого підприємства.

Свої подальші плани керівництво Amazone окреслює як розумне планування та інвестиції в успішне, стійке майбутнє. Співвласники мають на меті нарощувати виробничі потужності відповідно до органічного зростання і постійно модернізувати актуальні процеси виготовлення та логістики.

Крістіан Драйєр та доктор Юстус Драйєр, голови правління/співвласники групи Amazone (зліва направо)

Одночасно Amazone спільно з партнерами концентрується на збільшенні частки на найважливіших ринках світу у всіх компетентних сферах.

— При розробці нових технологій у центрі уваги перебувають насамперед потреби клієнтів, а також своєчасне виявлення вимог майбутнього. У минулому такий шлях вже показав свою успішність, — поділився професор Юстус Драйєр.

Крім того, посилюється підтримка клієнтів у галузі сервісної служби завдяки більш інтенсивному супроводу та консультаціям щодо дедалі складніших сільгоспмашин та технологій.

Amazone, серед іншого, планує розширити нову дослідну станцію у Вамбергену недалеко від Хасберген-Гасте. Нині там в рамках довгострокового експериментального проєкту землеробства під назвою Controlled Row Farming (CRF) представлена нова, рядкова технологія вирощування. Підприємство регулярно проводить масштабні навчальні заходи.

Як і раніше, компанія бере на себе відповідальність за співробітників та їхні сім’ї.

— З одного боку, йдеться про збереження та модернізацію робочих місць. З іншого — ми усвідомлюємо, що для утримання провідних позицій при розробці нових технологій та постійного забезпечення оптимальної якості підприємство потребує мотивованих та кваліфікованих співробітників, — зазначив Крістіан Драйєр.

Співвласники компанії вважають економічні та екологічні вимоги важливими для майбутньої модернізації лінійки продукції Amazone.

— Ми бажаємо зробити ключовий внесок у забезпечення населення світу продовольством та завдяки інноваційним ідеям сприяти сільському господарству у питаннях націленості на перспективи та сталий розвиток, — пояснив доктор Юстус Драйєр, наголосивши на великих викликах, перед якими стоять сьогодні професійне сільське господарство та сільськогосподарська техніка.

В компанії наголосили, що сільське господарство має виробляти якісні харчові продукти для забезпечення продовольством населення світу, кількість якого зростає. Водночас площа орних земель скорочується, а зміна клімату з екстремальними погодними умовами ще більше ускладнює ситуацію.

— Ми бачимо в цьому три важливі для нас і сільського господарства взаємопов’язані завдання: збереження цінних ресурсів, стійке скорочення обсягів використання виробничих засобів, більше точності для сталого розвитку та ефективності витрат за одночасно високого рівня врожайності, — продовжив Крістіан Драйєр. — Amazone має ключову мету досягти високого рівня врожайності на гектар площі зі стійкими методами. Потрібно підвищувати ефективність виробничих процесів та максимально точно обробляти рослини. Водночас підвищення біорізноманіття та збереження родючості мають бути найважливішими цілями для сталості та відкриття нових перспектив для наступних поколінь.

Для задоволення екологічних вимог Amazone, серед іншого, нарощує застосування електроніки. Концепція Amazone 4.0. за допомогою GPS-технологій, сенсорики, програмного забезпечення та інших інструментів розширює можливості диференційованого обробітку та обробки окремих рослин.

Керівництво компанії планує розширити лінійку машин таким чином, щоб і в майбутньому пропонувати відповідні системи та технології для кожної місцевості з індивідуальними особливостями, а також для будь-якого розміру господарства та культури. Важливою основою для цього є розширення власної програми експериментальних досліджень на міжнародній арені у співпраці з науковими установами, консультативними центрами та практичними користувачами в галузі сільського господарства.

— Ми приділяємо увагу тому, щоб Amazone і надалі оптимально надавала послуги своїм клієнтам. Необхідно й надалі діяти динамічніше, надійніше та швидше за інших, — підсумували співвласники компанії. — Це вимагає з новою силою відповідати актуальним потребам клієнтів та розробляти інноваційну техніку.

Керівництво Amazone позитивно оцінює довгострокові перспективи для сільськогосподарської техніки та сільського господарства, які формують систему для забезпечення продовольством світового населення та з оптимізмом дивиться у майбутнє.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram