«Агротрейд» героїчно продовжує обробляти поля, де ведуться найзапекліші бої

Фото з фейсбук-сторінки Agrotrade Group
Земля в обробітку Групи «Агротрейд» розташована саме в тих регіонах, де велися або ведуться найзапекліші бої: у Харківській, Чернігівській, Сумській та Полтавській областях. Заміновані поля, уламки снарядів та постійний ризик обстрілів – такі реалії цьогорічної посівної. Попри все аграрії виходять на поля й роблять усе, щоб Україна виростила свій урожай.

– Час іде і ми намагаємось якнайшвидше підготувати землю до сівби. У тих районах, де зараз не ведуться активні бойові дії, ми виїжджаємо на поля, оглядаємо їх та, у разі виявлення снарядів, залишаємо заявку в ДСНС на розмінування. Якщо виявляємо уламки, які точно вже безпечні – вивозимо їх самостійно, – розповідає директор агропромислового департаменту Групи «Агротрейд» Олександр Овсяник.

На жаль, за його словами, через велику кількість звернень, рятувальники не можуть оперативно виконати всі заявки. Зокрема, найважча ситуація зі замінуваннями на полях Чернігівської області, тож поки що сільгоспроботи ведуть там, де це безпечно.

Найближчим часом у Групі «Агротрейд» заплановано сівбу гірчиці в Шевченківському районі Харківської області та ярих пшениці і ячменю в Сумській області. Також почали вносити добрива по озимій групі частково в Сумській, Чернігівській та Харківській областях. Майже всі працівники компанії залишилися у своїх селах, тому проблеми з кадрами немає.

Частина полів Групи «Агротрейд» у Харківській області – на тимчасово окупованій території, але й там співробітники не падають духом і вже внесли добрива для озимої пшениці.

– Ми віримо в силу ЗСУ та перемогу України, тому продовжуємо обробляти ті поля і підтримувати наших співробітників, – додає головний агроном.

Окрім замінованих та всипаних уламками полів, українські аграрії зіткнулися з проблемою нестачі техніки. В «Агротрейд» є потреба в оприскувачах і сівалках, ця техніка законтрактована, проте постачальники вагаються її надавати через ризик нового вторгнення Росії.

Завершити посівну в Групі «Агротрейд» планують до 20 травня. Однак, як зауважує Олександр Овсяник, директор агропромислового департаменту, орієнтуватися на чіткі дати сьогодні неможливо, адже крім усіх складнощів, які доводиться долати аграріям, додалася ще й комендантська година.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram