У 2020 році прибутки українських сільськогосподарських підприємств зменшились майже на 10 млрд грн, порівняно з 2019 роком. Однак, частка прибуткових підприємств у аграрній сфері залишається найвищою. Про це повідомив директор ННЦ “Інститут аграрної економіки” академік НААН Юрій Лупенко.

За підсумками 2020 року чистий прибуток підприємств сільського, лісового та рибного господарства загалом склав 81,1 млрд грн. Таким чином агропідприємства отримали найбільше прибутків, порівняно з бізнесом інших сфер.

Торік 82,6% пдприємств, діяльність яких згідно з КВЕД належить до аграрної галузі? отримали 107,9 млрд грн чистого прибутку. Зі збитками минулий рік закінчили лише 17,4% таких підприємств, загальна сума збитків 26,8 млрд грн

— Це найкращі показники серед усіх видів економічної діяльності, де загалом було 71% прибуткових і 29% збиткових підприємств, — зазначив Юрій Лупенко.

Після сільського господарства, найбільше чистого прибутку отримали підприємства сфери фінансової та страхової діяльності. На третьому місці — бізнес зі сфери оптової та роздрібної торгівлі. На четвертому — ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів. П’ятірку найприбутковіших за підсумками минулого року замикають підприємства зі сфери охорони здоров’я та надання соціальної допомоги.

Найзбитковішими за підсумками минулого року стали підприємства промисловості (‑39,8 млрд грн) та сфери операцій з нерухомим майном (‑35,2 млрд грн).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram