Аграрій зі Сумщини про посівний комплекс Väderstad Spirit 600C: стабільна глибина висіву – дружні сходи – сильні рослини

Враженнями від експлуатації посівного комплексу Väderstad Spirit 600C поділився Олексій Рудяк, заступник директора з виробництва ППФ «Агрохімпромцентр», що на Сумщині.

– Щоб зробити оптимальний вибір агрегата для роботи, ми провели тестування двох посівних комплексів відомих європейських виробників, серед яких був і Väderstad Spirit 600C. Висів озимої пшениці двома сівалками на одному і тому самому полі проводили одночасно. Технологія передпосівної підготовки також була однакова. Сервісні команди обох представників налаштували свої агрегати відповідно до наших вимог: глибина передпосівного обробітку, глибина висіву насіння, норма висіву були тотожні, – розповідає аграрій.

– Після появи сходів на полі стало чітко видно, яка сівалка де працювала. Кращими були сходи після посівного комплексу Väderstad Spirit 600C. Після ретельного вивчення питання виявилося, що сівалка Väderstad Spirit 600C забезпечила стабільну глибину 3,0-3,5 см за встановлених 3-4 см. Інша сівалка не змогла забезпечити такої стабільності – глибина висіву коливалася у значно ширшому діапазоні, у межах 3-6 см. На ділянці, де працював комплекс Spirit 600C, сходи ми отримали на сьомий день: зранку вони з’явилися на перших загінках, і вже протягом дня, відповідно до руху сівалки в часі, зазеленіла вся ділянка. За іншою сівалкою сходи отримали «рвані», до того ж, на три-чотири дні пізніше. Затримка зі сходами призвела до дещо гіршого первинного розвитку культури, і в зиму рослини на другій ділянці ввійшли слабшими, – продовжує аграрій.

– Навесні вегетація відновилася раніше на ділянці, що була засіяна сівалкою Väderstad Spirit 600C. Рослини швидше утворили вторинну кореневу систему, тому мають більш насичений зелений колір. Звісно, до збирання врожаю ще багато часу й сприятливі умови можуть нівелювати затримку сходів на початковому етапі розвитку на одній із дослідних ділянок. Але факт залишається фактом, – робить висновки Олексій Рудяк, заступник директора з виробництва ППФ «Агрохімпромцентр».

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram