30 жовтня на Київщині пройшов сьомий тренінг Польової школи фермера від ФАО «Ґрунтозберігаючі технології у землеробстві», на якому аграріям розповіли про природні способи збереження родючості ґрунтів.



Своїми знаннями з учасниками поділився Леонід Центило, керівник ТОВ «Агрофірма «Колос», на господарстві якого розробили власну систему землеробства, інформує прес-служба ФАО.

Ми розробили підхід для збереження родючості ґрунту: правильний вибір сівозмін, сортів та гібридів сільгоспкультур, екологічні методи боротьби з фітопатогенними мікроорганізмами, шкідниками і бур’янами, застосування органічних добрив, — зауважив Леонід Центило.

На агрофірмі щороку виробляється близько 40 тис. тонн компосту на основі використання гною ВРХ, сапрофелю, дефектної грязі та торфу, які вносяться у землю в якості добрив. Це допомагає не лише підтримувати рівень органічної речовини, а й збільшувати її кількість. Рівень вмісту гумусу на території господарства становить 3,53-4,22%.

Також під час практичної частини тренінгу учасники оглянули майданчик компостування органічних решток рослин та обговорили механізм управління органічними рештками для збереження та підвищення родючості ґрунту. Присутні мали можливість дослідити поле посівів розсадника розмноження озимої пшениці, відвідати сад, де впроваджуються технології вирощування яблуневих, черешневих та горіхових саджанців, а також ознайомитись з новітніми зразками техніки «Пак-Трейд» та побачити кожен агрегат в роботі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram