Аграрії просять владу відтермінувати введення мінімального податкового зобов’язання

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) та Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) просять владу внести зміни до Податкового кодексу України. Листа з відповідним зверненням організації відправили Голови Комітету ВРУ з питань фінансової, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву, Міністру фінансів Сергію Марченку та Міністру аграрної політики та продовольства Миколі Сольському.

У зверненні йдеться про ЗУ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”. Документ ввів мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) для виробників с/г продукції та власників і користувачів земельними ділянками, віднесеними до с/г угідь.

Першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік. Тобто, на початку 2023 р. українські аграрії повинні подавати відповідні звіти та розрахунки по МПЗ. Аграрії вважають, що в умовах повномасштабної війни запровадження і використання механізму МПЗ може мати негативні наслідки для аграрного бізнесу.

NB: Аграрії, які фізично не мають доступу до землі, не можуть її обробляти та збирати з неї врожай, повинні будуть розрахувати МПЗ по цих ділянках. Це ж стосується випадків, коли ділянка засмічена уламками снарядів та ракет чи замінована.

Окремі управління ДПС повідомили, що загальне МПЗ не нараховується та не сплачується за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, на тимчасово окупованих територіях, на ті, які ОВА визначили як засмічені вибухонебезпечними предметами та на яких наявні фортифікаційні споруди. Однак на урядовому рівні перелік таких територій не затверджений.

Аграрні асоціації звернулися до влади з такии проханнями:

  • Ініціювати внесення змін до Податкового кодексу України для відтермінування введення механізму мінімального податкового зобов’язання і встановити, що першим роком, за який визначається МПЗ є 2023 рік замість 2022 року.
  • Встановити, що для розрахунку МПЗ за 2023 та 2024 звітні роки коефіцієнт “К” застосовувати із значенням 0,04.
  • Визначити, що не застосовуються штрафні санкції за порушення визначені статтями 123 та 124 ПКУ при розрахунку мінімального податкового зобов’язання за 2023 та 2024 податкові (звітні) роки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram