Для аграріїв Південних регіонів країни питання деградації ґрунтів і поширення піску на полях стоїть гостро і з кожним роком занепокоєння виробників збільшується. Про це SuperAgronom.com розповів Микола Косолап, доцент кафедри землеробства та гербології НУБіП.

Останніми роками вся країна потерпає від аномальних погодних умов. Спека і високі температури не дозволяють отримувати заплановані врожаї, а опади стають нечастим явищем, а іноді ще й неефективним.Особливо це стосується південних областей і господарств. Найбільше потерпають господарства, де відсутнє зрошення.

— Морально аграрії степових регіонів готові до того, що їм доведеться «воювати» з пустелею, технічно — більш-менш, а от фінансово вони не готові взагалі. Намагаються справлятись власними силами, але допомога держави їм дуже потрібна, — зауважив Микола Косолап.

Існує ще питання юридичне, коли заходить справа про такий метод боротьби, як збереження і насадження лісосмуг.

— Фермери готові платити за саджанці, роботу, але хто їх буде охороняти? Вони не мають жодних прав, щоб захистити свої гроші і свої поля, — доповнив науковець.

Така ж ситуація з тими підприємствами, де зрошення все ж таки є. Продаж землі не за горами, а от що робити з іригаційним обладнанням, знову ж таки невідомо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram