Аграрії Харківської області зібрали понад 1,2 мільйона тонн урожаю

Попри бойові дії і часткову окупацію, аграрії Харківської області станом на середину осені зібрали понад 1,2 мільйона тонн урожаю. Про це повідомила пресслужба Харківської ОВА.

Зернові та зернобобові культури в облісті вже зібрали з площі 344 тис. га. Середня врожайність склала 37,2 ц/га. Зокрема, з пізніх зернових культур зібрали: 6,9 тис. тонн проса; 3,2 тис. тонн гречки; 9,3 тис. тонн кукурудзи на зерно.

Найбільше зерна намолотили сільгоспвиробники Красноградського району — понад 265,3 тис. тонн зерна з площі 60,3 тис. га при середній урожайності 44 ц/га. Найвищу урожайність зернових та зернобобових культур мають аграрії Богодухівщини — по 44,2 ц/га. Тут намолочено 200,2 тис. тонн зерна з площі 45,3 тис. га.

Також в області тривають роботи зі збору технічних культур. Вже намолочено 97 тис. тонн соняшника та 13 тис. тонн сої. Паралельно зі жнивами аграрії продовжують сівбу озимих. Зараз озимі пшениця та ячмінь посіяні на площі 66,7 тис. га. Найбільше — у Красноградському районі — 13,7 тис. га.

Нагадаємо, через бойові дії посівну вдалося провести лише в п’яти районах Харківської області.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram