Розвитку та збільшенню прибутків від агропромислового комплексу в Україні сприятиме в майбутньому точне землеробство та виробництво еко-продукції. Зокрема наукові розробки дозволяють подвоювати виробництво сільськогосподарської продукції кожні 15–20 років, а в Україні за останні 27 років урожайність зернових збільшили майже в два рази, розповів Президент Національної Академії Аграрних Наук Ярослав Гадзало.
— Це ті ж самі сорти, але селекціонери постійно їх удосконалюють. Це дуже кропітка робота. Ще 5–10 років тому ми говорили про 50–60 млн тонн зерна, цього року Україна, за прогнозами, збере врожай на рівні 70 млн тонн. Я думаю, що буквально в найближчі 10 років Україна буде вирощувати 100 млн тонн зерна в цілому, — вважає Ярослав Гадзало.

За його словами,  перспектива аграрної науки в Україні  за органічним виробництвом продукції, розвитком фермерства і точним землеробством, яке пов’язане зі стрімким розвитком IT, космічних технологій із можливостями визначення якості ґрунтів, вологозабезпечення тощо. Зокрема цьому допоможе системам зрошення для Півдня України та осушення Поліської зони, і загалом ефективного регулювання водного режиму.

— У комплексі це матиме відповідний ефект. Я думаю, що сільське господарство в Україні через 100 років це, у першу чергу, точне землеробство, екологічно чиста продукція з мінімальними витратами енергоресурсів і використанням останніх досягнень науки та техніки, — вважає Ярослав Гадзало.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram