Врожай ріпаку в Туреччині загрожує експорту України

Туреччина у 2026/27 маркетинговому році може суттєво скоротити імпорт ріпакового шроту, якщо прогнозоване збільшення власного врожаю ріпаку справдиться. Такий розвиток подій може стати одним із ризиків для українських експортерів, адже турецький ринок є одним із ключових напрямків збуту українського ріпакового шроту. Про це повідомляє ASAP Agri.

За офіційним прогнозом USDA, виробництво ріпаку в Туреччині наступного сезону становитиме 150 тис. тонн, тобто залишиться на рівні попереднього року. Однак представники ринку вважають цю оцінку надто консервативною.

— Ми очікуємо, що врожай ріпаку в Туреччині у 2026/27 маркетинговому році сягне щонайменше 300 тис. тонн, а за сприятливих умов — до 350 тис. тонн, — зазначив трейдер Bunge Turkey Сіна Арікер.

За словами брокера Atria Brokers Саліха Карагьоза, збільшення внутрішнього виробництва ріпаку дозволить наростити випуск ріпакового шроту всередині країни, що, своєю чергою, знизить потребу Туреччини в імпорті.

Для України це може означати посилення конкуренції та звуження одного з найбільших експортних ринків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram

YouTube player