Фонд держмайна отримав від уряду понад 104 тис. га сільгоспземель для старту проєкту «Земельний банк»

Редакція GrowHow.in.ua     2024-06-18
Фонд державного майна України (ФДМУ) завершив підготовку до запуску проєкту «Земельний банк», отримавши від Кабміну 2764 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 104 тисяч гектарів у користування ДП «Фонд аграрних інвестицій». Про це GrowHow повідомила пресслужба відомства.

Як зазначив голова ФДМУ Віталій Коваль, «Земельний банк» покликаний створити прозорий та ефективний ринок оренди державних сільгоспземель. Команда Фонду розробила концепцію проєкту, нормативну базу та сформувала пул інвестиційно привабливих земельних ділянок. Завдяки рішенню уряду, ФДМУ готовий розпочати фінальну стадію — корпоратизацію та проведення перших земельних торгів.

Після перетворення ДП «Фонд аграрних інвестицій» у товариство з обмеженою відповідальністю зі 100% державною часткою, новостворена компанія зможе виконувати функції оператора земельних торгів.

Проєкт «Земельний банк» відкриє для аграріїв можливість орендувати державні землі на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони на платформі «Прозорро.Продажі». Аукціони стартують вже на початку липня 2024 року.

Переможці аукціонів матимуть можливість укласти договори оренди державних земель строком до 14 років для однорічних насаджень або до 25 років для багаторічних. Стартова ціна лотів становитиме 12% від нормативної грошової оцінки землі.

Читайте також: Від оренди землі громади щороку отримують понад 1 млрд грн

ФДМУ розраховує, що відкриття ринку оренди держземель через «Земельний банк» вже на першому етапі принесе до бюджету додатково 1 млрд грн. При залученні всіх земель ця сума може зрости до 8+ млрд грн. За словами Віталія Коваля, «Земельний банк» також має на меті викорінення корупційних схем з державною землею.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram