Редакція GrowHow.in.ua 2024-05-28Сезон малини цього року в Україні почнеться набагато раніше, ніж зазвичай. Перші ягоди на ранніх сортах малини відкритого ґрунту вже дозрівають навіть у східних регіонах України. Про це GrowHow повідомили аналітики EastFruit.
Відповідно нинішній сезон також буде аномальним і за термінами збирання. Експерти ринку також вважають, що він сильно відрізнятиметься за цінами від попереднього сезону.
Зокрема, зі слів економіста інвестиційного департаменту ФАО Андрія Ярмака, уже наприкінці 2023 р. стало очевидно, що існують фундаментальні причини для відчутного зростання гуртових цін на малину в Україні. Особливо коли йдеться про ягоди для заморозки.
Після кількох хвиль заморозків, які пошкодили плантації малини в Україні та Польщі та після часткового пошкодження насаджень малини снігопадами в Сербії, перспективи зростання цін на малину стали ще очевиднішими.
Ці перспективи, вочевидь, лякають операторів ринку заморозки. Тому, за інформацією EastFruit, вони почали активно поширювати в соцмережах неправдиву інформацію про нібито неймовірно низькі закупівельні ціни на малину для заморозки в Польщі. Проте експерти проєкту вважають ці повідомлення невдалою спробою збити рівень цін на малину перед початком сезону.
Нагадаємо, що торішній сезон став розчаруванням для українських виробників малини
Насправді ж Європа вступає в новий сезон із вкрай низькими запасами малини, з реальними перспективами зниження обсягів виробництва і з цінами на малину високої якості, що досягають і навіть перевищують €3/кг.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram




