Редакція GrowHow.in.ua 2024-01-03На тлі здешевшання нафти почали падати ціни на всі олії, а відтак і на олійні культури. Зважаючи на таку кореляцію, особливої надії, що ціни на олійні раптом злетять, немає. Про це GrowHow розповів партнер і генеральний директор консалтингово-аналітичної компанії Barva Invest Юрій Гаврилюк.
Він зазначив, що наразі на ринку немає об’єктивних факторів для подорожчання олійних. Зате у перспективі найближчого місяця соняшник перебуватиме в площині пікових цін. Хоча й відбувся відхід від максимальної ціни, але він не такий суттєвий, як на початку сезону.
Експерт також зазначив про ще один чинник, який суттєво заважає будь-якому підвищенню цін — логістичні обмеження. Сьогодні разом із не надто активним попитом від кінцевих покупців олії нема можливості нормально логістично вивантажувати шроти.
— У польському керунку діє Конвенція про міжнародні залізничні перевезення, і ми розуміємо, що відбувається нині з автомобільною логістикою (теж на польській стороні). Це стримує переробників від реалізації шроту, а, як знаємо, виробники залежать від обсягу складу, де перебуває цей шрот. Зазвичай місткість складів дозволяє підприємствам протриматися, умовно кажучи, тиждень часу, — зазначив Юрій Гаврилюк.
Він додав, що, ймовірно, чим довше логістика буде такою складною, тим довше частина виробників пригальмовуватиме перероблення. Їм просто не буде куди подіти шрот. Детальніше про перспективи попиту на ціноутворення на ринку олійних читайте: Соняшник: попит гарантовано, найвищу ціну — ні.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram






