В Україні майже 40 млн га сільськогосподарських угідь, велика частина яких під мораторієм. Однак 75% цих земель фактично знаходиться в приватній власності.

Про це заявив директор Аналітичного центру, заступник виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук, повідомляє Укрінформ.

— Хочу підкреслити, що майже три мільйони гектарів знаходяться в приватній власності громадян для ведення особистого приватного господарства. Вони вільно можуть продаватися і купуватися вже понад 20 років, — сказав він.За словами Рабошук, перш ніж вводити ринок землі, потрібно завершити передачу угідь з державної власності в комунальну, щоб територіальні громади могли приймати рішення, як розпоряджатися ними.

— Цей процес вже розпочався у 2017 році, майже 1,5 млн га сільськогосподарських угідь було передано об’єднаним територіальним громадам, — зазначив експерт.

Він підкреслив, що ще одним важливим викликом є ​​питання безоплатної приватизації земель, яка діє в Україні.

— Якщо центральна влада вирішить ввести ринок землі, то що робити з безоплатної приватизацією земель? Адже, наприклад, ветерани АТО можуть отримати до 2 гектарів земель особистого селянського господарства безкоштовно і потім вільно ними розпоряджатися, в тому числі продавати. Якщо буде існувати паралельно і ринок землі, і інститут безкоштовної приватизації, зрозуміло, що такий ринок буде кілька спотворений, і ціна на землю буде неправильною, неекономічною, — зауважив Рабошук.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram